Blog

Kiedy żaluzje okienne są dobrym rozwiązaniem?

W chwili obecnej na rynku dostępne są rozmaite osłony okienne. Można zdecydować się zarówno na dekoracyjne firany i zasłony, jak i bardziej praktyczne rolety i żaluzje. Tym razem chcielibyśmy zastanowić się nad tym, kiedy żaluzje okienne są sensownym rozwiązaniem. Te tradycyjne osłony okienne, chociaż obecnie nie tak popularne jak materiałowe rolety, ciągle mają wielu zwolenników.

Wybór osłony okiennej zależy od wielu czynników. Wiadomo, że okna, które gwarantują dobre doświetlenie budynku są znakomitym pomysłem. Jednak mają nie tylko zalety, ale i wady. Z jednej strony możemy cieszyć się światłem słonecznym w domu, z drugiej natomiast bywa, że w upalne, letnie dni słońce naprawdę daje się we znaki. Co robić w takim przypadku?

Dobrym rozwiązaniem będzie montaż żaluzji okiennych. To osłona okienna o dość neutralnej estetyce, która pasuje praktycznie do każdego wnętrza. I, co istotne, pozwala na wygodną regulację ilości wpadającego światła. A to wszystko dzięki ruchomym lamelom, które można bardzo łatwo ustawić w pożądanym kącie. W praktyce oznacza to, że np. w dni zimowe, kiedy światło naturalne jest jak najbardziej pożądane, można po prostu zostawić żaluzje otwarte. W dni bardziej słoneczne natomiast można po prostu obrócić lamele i ustawić je w takim położeniu, aby wpadała tylko pożądana ilość światła. Z drugiej strony można lamele także zamknąć całkowicie, gdy np. chcemy pracować na komputerze lub oglądać telewizję i promienie słoneczne by to uniemożliwiały.

Właśnie ta uniwersalność jest głównym argumentem za zakupem żaluzji. W zależności od swoich upodobań możesz zdecydować się zarówno na tradycyjne żaluzje aluminiowe, jak i na modele drewniane. Producenci oferują żaluzje w różnych kolorach, w praktyce oznacza to, że możesz dobrać osłonę okienną, która będzie perfekcyjnie pasować do Twoich okien oraz wystroju konkretnego wnętrza. Oprócz tego także i lamele żaluzji można wybrać w różnych szerokościach. Jeśli zamierzasz zakupić żaluzje na okno wielkogabarytowe, dobrym rozwiązaniem będą żaluzje pionowe o szerokich lamelach.

Profi

Profi

Leave a Comment