Blog

Jak wybrać rolety tekstylne do pokoju dziecięcego?

Wielu rodziców przyzna z pewnością, że aranżacja pokoju dziecięcego nie zalicza się do prostych zadań. Niełatwo jest wybrać odpowiednie meble, dodatki i osłony okienne. My w naszym wpisie zajmiemy się kwestią wyboru odpowiednich rolet tekstylnych, które z jednej strony będą pasować do pokoju dziecka, a z drugiej będą jak najbardziej funkcjonalne.

Chyba każdy zgodzi się z tym, że rolety do pokoju dziecięcego powinny być łatwe w obsłudze. I choćby z tego względu warto postawić właśnie na funkcjonalne rolety zamiast na fantazyjne zasłony i firany. Jeśli chcecie, aby nawet małe dziecko mogło samo wygodnie obsługiwać roletę, możecie zdecydować się na rolety z mechanizmem samorozwijającym. W przypadku starszych dzieci i nastolatków jak najbardziej sprawdzą się tradycyjne modele z łańcuszkiem koralikowym.

Dobrym rozwiązaniem w pokoju dziecięcym mogą okazać się praktyczne rolety dzień-noc. Rolety tego typu charakteryzują się tym, że składają się z naprzemiennie ułożonych pasów kryjącego i przezroczystego materiału. Za pomocą regulacji pasami materiału można regulować ilość wpadającego do pokoju światła. Ta możliwość przyda się chociażby przy odrabianiu lekcji.

A może szukacie rolet do pokoju dziecięcego, które będą funkcjonalne i w dodatku doradzę przytulności całemu pomieszczeniu? W takim razie zachęcamy do wyboru pięknych rolet rzymskich. Rolety takie układają się w dekoracyjne fałdy po podciągnięciu. Jak najbardziej można zdecydować się na materiały w różne wzory. Serduszka, kratka, kropki – te i inne wzory będą dobrze wyglądać także w pokoju dziecięcym.

Chcesz sprawić dziecku przyjemność? Jeśli tak, pozwól mu samodzielnie wybrać rolety. Oczywiście jako rodzic możesz jak najbardziej podpowiedzieć jakieś praktyczne rozwiązania, jednak dobrze byłoby pozwolić dziecku na wybór rolet w kolorze lub z wzorem, który przypadnie mu do gustu. Coraz częściej można zamówić rolety przeznaczone specjalne do pokojów dziecięcych, które ozdobione są popularnymi bajkowymi motywami. Oczywiście ich funkcjonalności nie można nic zarzucić.

Profi

Profi

Leave a Comment