Blog

Ceny rolety zewnętrznych. Co ma na nie wpływ?

Nie da się zaprzeczyć, że rolety zewnętrzne cieszą się coraz większym zainteresowaniem na rynku. To stosunkowo droga osłona okienna, która obecnie coraz częściej montowana jest zarówno w domach jednorodzinnych jak i w obiektach użytkowanych komercyjnie lub publicznie. Co wpływa na ceny rolet zewnętrznych? W naszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Chyba dla nikogo nie jest zbyt dużym zaskoczeniem fakt, że na wysoką cenę rolet zewnętrznych wpływa jakość materiałów, z których są one wykonywane. Nie zapominajmy o tym, że rolety zewnętrzne muszą być odporne na działanie warunków atmosferycznych oraz na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Rolety zewnętrzne mają najczęściej wysokiej klasy pancerze z aluminium, które dodatkowe wypełnione są pianką poliuretanową. To tłumaczy relatywnie wysoką cenę rolet tego typu.

Nie zapominajmy i o sposobie sterowania, który w bardzo dużym stopniu determinuje cenę nowoczesnych rolet zewnętrznych. Oczywiście możecie zdecydować się na model z systemem ręcznym, w którym używane są zwijacze sznurowe albo taśmowe. Ale chyba nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że bardziej komfortowa jest obsługa rolet z napędem automatycznym. W tym przypadku do ich obsługi używa sie po prostu pilota.

Na koszt zakupu rolet zewnętrznych wpływają także ewentualne zabezpieczenia antywłamaniowe, które polecamy szczególnie, jeśli mieszkacie w większych miastach lub zamawiacie rolety do obiektów wykorzystywanych w celach gospodarczych. Do często wybieranych zabezpieczeń dodatkowych zaliczają się zamki i zasuwki, które są w stanie skutecznie zablokować roletę w pozycji zamkniętej, dostępne są także specjalne wieszaki samoblokujące.

Rozwiązaniem, które może podnieść koszty związane z zakupem rolet zewnętrznych, jest dodatkowa moskitiera. Można wybrać rolety wyposażone w funkcjonalne moskitiery, które da się zwinąć w skrzynkę roletową. Tego typu rozwiązanie docenicie zwłaszcza latem, kiedy to wiele osób uskarża się na dokuczliwe owady, które wlatują do domu lub mieszkania.

Profi

Profi

Leave a Comment