Blog

Ceny rolet. Od czego one zależą?

Przy wyborze osłon okiennych bierzemy pod uwagę wiele aspektów. Jednym z ważniejszych jest cena konkretnego systemu zacieniającego. Oczywiście cena nie jest raczej najważniejszym kryterium wyboru, jednak zwraca się na nią uwagę. Zwłaszcza wtedy, gdy inwestujemy od razu w rolety do wszystkich okien w domu. Warto odpowiedzieć na pytanie, od czego właściwie zależy cena rolet okiennych.

Koszt ten w dużym stopniu zależy od tego, o jaki typ rolety chodzi. Wiadomo, że więcej będą kosztowały rolety, których wykonanie jest bardziej pracochłonne (przykładem są rolety dzień-noc). Na cenę ma wpływ także montaż. Stosunkowo proste w montażu są rolety wolnowiszące, stąd też w ich przypadku poniesiesz niższe koszty niż w przypadku rolet w kasecie, których zamontowanie wymaga większej precyzji.

Oczywiście na cenę wpływa także estetyka rolet. Jeżeli decydujesz się na rolety o modnym aktualnie wzorze, musisz liczyć się z nieco wyższą ceną niż w przypadku porównywalnego modelu z tkaniny jednokolorowej. Jeśli roleta poza funkcją osłaniającą może pełnić także rolę dekoracji okiennej, jej cena będzie raczej nieco wyższa. Zwykle także wśród rolet jednokolorowych zauważalne są pewne dyferencje cenowe. Producenci dzielą rolety na określone grupy cenowe w zależności od odcieni. Najczęściej do najtańszych zaliczają się klasyczne kolory rolet, jak np. szary, beżowy albo biały.

Jak już wspomnieliśmy, dość drogim wariantem są rolety dzień-noc, które mimo wszystko cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na swoją funkcjonalność. Rolety takie produkuje się z dwóch rodzajów materiałów, których partie muszą być precyzyjnie wymierzone. Ich produkcja wymaga sporo precyzji. Nie dziwi zatem, że ich koszt tego rozwiązania jest stosunkowo wysoki.

Cena rolet jest naturalnie uzależniona także od wymiarów konkretnego okna. Im większe okno, tym wyższa będzie także i cena rolety. Wszystkie pomiary najlepiej postawić profesjonalistom, którzy wymierzą okna i drzwi balkonowe i na tej podstawie wycenią zakup i montaż wybranych rolet. Dokładna cena osłon okiennych może być podana tylko po dokonaniu niezbędnych pomiarów.

Profi

Profi